Eğitim Programımız

SAYFAYI
YAZDIR

“Her öğrenci farklı bir dünyadır; geliştirebilmek için ona ulaşmak gerekir.”

Bilgikent Okulları’nın anaokulunda uyguladığı eğitim programı, MEB onaylı ve uluslararası geçerliliğe sahip birçok pedagojik eğitim modelinin sentezinden oluşan özgün bir modeldir. Bu özgün yaklaşım ile öğrencilerimizin “Fiziksel, Zihinsel, Psikolojik, Sosyal, Akademik” alanlarda bir bütün halinde çok yönlü ilerlemesine ve gelişmesine olanak tanınmaktadır.

Bu amaçla tasarlanan “Zenginleştirilmiş Bütünsel Gelişim” modeli eğitim programında GEMS Programı, UNICEF tarafından “En İyi Eğitim Sistemi” ödülünü alan HIGH-SCOPE Yaklaşımı, Orff Yaklaşımı ve Çoklu Zekâ (Multiple Intelligence) modelleri birbiriyle entegre haldedir.

Çocuğun bireysel becerilerine ve ilgi alanlarına, bireysel öğrenme hızına ve karakter özelliklerine uygun Montessori Programı ile çocuğun sosyal, duygusal, ruhsal, ahlaki, fiziksel ve zihinsel açılardan dengeli bir biçimde ve çok yönlü olarak gelişebilmesini amaçlayan Waldorf Yaklaşımı uygulanmaktadır.

Bilgikent Okulları’nda eğitim yaklaşımı, öğrencilerin özgün düşünme ve akılcı karar verme becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

BİZ SİZİ ARAYALIM

BİZ SİZİ ARAYALIM

Lütfen formu doldurun. Yetkili personelimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.