Ölçme ve Değerlendirme

SAYFAYI
YAZDIR

OKUL YAZILILARI

MEB tarafından belirlenen konu ve her ders için belirtilen sayı kadar yazılılar yapılacaktır. Yazılıların amacı ne kadar öğrendiğimizi ölçerken TEOG sınavına % 50 katkı sağlayan okul yazılılarına ciddiyet ile hazırlanmaktır.

AYLIK DENEME SINAVLARI

Yıl içerisinde her ay; Kasım ve Nisan aylarında yoğun geçen sınavlarla sınav heyecanını azaltmak ve süre kullanımını ile ilgili pratiklik kazanmak amaçlanır. Uygulanan deneme sınavlarıyla ayrıntılı, kazanım analizli karneler ve grafiksel raporlar oluşturulur. Bu raporlar ışığında öğrencilerin eksikleri tespit edilerek takviye programları planlanır.

BİS (BİLGİKENT İZLEME SINAVLARI)

Bilgikent izleme sınavları ile öğretmenlerimiz konu bitimlerinde öğrencilerin eksikliklerini daha yakından görüp, bu eksikliklere yönelik çalışmalar gerçekleştirme imkanı buluyor.

6 temel dersten uygulanacak olan ‘Bilgikent İzleme Sınavları’ özgün sorulardan oluşup öğrencinin ünite ve konu özelinde durumunu tanılama amacı taşıyor.

BKS (BİLGİKENT KAMP SINAVLARI)

21 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan kamp programımızda kazanımlara uygun olarak hazırlanan ‘Bilgikent Kamp Sınavları’ ile öğrencilerimiz öğrendiklerini sorular üzerinde ölçecektir.

Amacımız bir bilginin pekişmeden ve test edilmeden geçilmemesidir.

BPS (BİLGİKENT PEKİŞTİRME SINAVLARI)

Haftada iki gün iki ayrı oturumda yapılacak olan ‘Bilgikent Pekiştirme Sınavları’ Eylül ayında okulların açılmasıyla başlayacak olup öğrencilerimizi sınav kaygısı yaşamadan TEOG sınavına kendine güven duyarak giriyor. MEB’in belirlediği müfredatla %100 uyumlu sorularla sınava hazırlanarak TEOG’da başarıyı yakalıyor.

KONU TARAMA TESTLERİ

Sınıfta her branştan ayrı ayrı uygulanacak testlerimiz konuların pekişmesini sağlarken öğrencilerimiz öğretmenlerine anlayamadığı soruları birebir sorma imkanı bulacaktır.

Bilgikent Okulları’nda eğitim yaklaşımı, öğrencilerin özgün düşünme ve akılcı karar verme becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

BİZ SİZİ ARAYALIM

BİZ SİZİ ARAYALIM

Lütfen formu doldurun. Yetkili personelimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.