Liselere Hazırlık Çalışmaları

SAYFAYI
YAZDIR

8. sınıf öğrencilerimizin merkezi sınavlarda en yüksek başarıya ulaşabilmeleri amacıyla yıl boyu süren ve 6-7. sınıf müfredatını da kapsayan yoğunlaştırılmış bir hazırlık programı uygulanır.

HAZIRLIK KAMPLARI

Okulumuz Ağustos ayında yapılacak yaz kampı ile açılır. Okullar açıldıktan sonra eğitim-öğretim kamp programında kalındığı yerden devam eder. Sömestr döneminde ise okulların kapandığı ilk hafta kış kampı ile merkezi sınav çalışmalarına devam edilir.

HAZIRLIK ATÖLYESİ

8. sınıf öğrencilerimizin merkezi sınavlara hazırlık sürecinde öğretmenleri eşliğinde yapacakları bireysel ve grup çalışmalarını, soru çözümlerini gerçekleştirecekleri atölyemiz öğrencilerimiz için gerekli yayınlarla hazırlanmıştır.

BRANŞ ETÜTLERİ

Hafta içi 16.20-17.00 saatleri arasında öğrencilerimiz yapamadığı sorular sorar ve anlayamadığı konuları tekrar dinleyebilir.

SORU ÇÖZÜM KULÜBÜ

Öğrencilerimizin merkezi sınavlara hazırlık sürecinde onlara destek olmak ve soru çözümünde pratiklik kazandırmak için sessiz bir ortamda, öğretmenleri gözetiminde bireysel soru çözümü yaparlar.

BİREYSEL/GRUP ÇALIŞMALARI

Okulumuzda uygulanan sınavların sonuçları koç öğretmen ve PDR uzmanı tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme sonucuna göre öğrenci birebir ve grup çalışmalarına yönlendirilir.

BAYKUŞ

Öğrencilerimize okul sonrası sessiz bir ortamda öğretmenleri gözetiminde ders çalışabileceği, soru çözebileceği bir ortam sunmaktayız. Ekim ve Mart aylarında her Çarşamba, Kasım ve Nisan aylarında her Salı ve Perşembe Baykuş uygulaması yapılacaktır.

CUMARTESİ KURSLARI

Okulumuza 15 gün ara ile gelen öğrencilerimiz, Kasım ve Nisan aylarında her hafta okulumuza gelir. Bu süreçte sınavlara hazırlık için temel kavramları anlamaya, konu eksiklerini gidermeye ve test çözme becerisini geliştirmeye yönelik programlar uygulanır.

SON PERDE

Nisan ayından itibaren uygulanan son perde ile öğrencilerimizin tüm eksikleri konu tekrarlarıyla giderilir.

Bilgikent Okulları’nda eğitim yaklaşımı, öğrencilerin özgün düşünme ve akılcı karar verme becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

BİZ SİZİ ARAYALIM

BİZ SİZİ ARAYALIM

Lütfen formu doldurun. Yetkili personelimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.